تبلیغات

فايروال آويرا و تعريف rules

فايروال يكي از اجزاي آنتي‌ويروس آويرا مي‌باشد كه سيستم شما را در برابر هكرها و دسترسي‌هاي غيرمجاز محافظت مي‌كند.

جهت دستيابي به تنظيمات فايروال در SMC Frontend شما بايد در کنسول SMC، روي Security Environment كليك راست كرده و گزينه Configuration و سپس محصول مورد نظر خود را انتخاب ,  و در نهايت Configure را انتخاب كنيد.

 

avira firewall

 

General Setting:

در قسمت Advanced Options چهار گزينه به شرح زير وجود دارد:

  • Lock Windows host file: اين گزينه از تغيير فايل hosts كه جهت تعريف ركوردهاي DNS به صورت دستي مي باشد، جلوگيري به عمل مي‌آورد.
  • Stop Windows Firewall on startup: اين گزينه، فايروال مربوط به ويندوز را در هنگام بوت شدن سيستم عامل غير فعال مي‌كند.
  • Enable Firewall: اين گزينه به شما امكان مي‌دهد تا فايروال آنتي‌ويروس آويرا را فعال يا غيرفعال كنيد.
  • Enable Game Port: اين امكان جديد به فايروال امكان مي‌دهد با بازي‌هاي در حال اجرا مشكلي نداشته باشيد.
  • Automatic rule timeout:اگر فايروال به صورت اتوماتيك يك Rule ايجاد كند و جلوي برنامه‌اي را بگيرد، مي‌توانيد با انتخاب گزينه Block Forever اين قانون ايجاد شده براي هميشه باقي بماند و يا با انتخاب گزينه Remove rule after و با تعيين زمان دلخواه اين قانون تا زمان تعيين شده وجود داشته باشد.
  •  

Generic adapter rules:

اگر مي‌خواهيد پورتي را اضافه كنيد، وارد گزینه Incoming Rules‌ شده و سپس گزينه Add Rule را انتخاب و قانون (Rule) مورد نظر را اعمال كنيد.

در قسمت Local Port شماره پورتي كه مي‌خواهيد باز باشد را وارد كرده (مثلا200) و در قسمت Remote Port كل رنج IP را وارد كنيد و قسمت Don’t Log را به حالت Log تغيير دهيد (مطابق شكل زیر).

 

avira firewall exception

 

در قسمت Local Port شماره پورتي كه مي‌خواهيد باز باشد را وارد كرده (مثلا200) و در قسمت Remote Port كل رنج IP را وارد كنيد و قسمت Don’t Log را به حالت Log تغيير دهيد (مطابق شكل زیر):

 

avira firewall exception

Applications List:

اگر بخواهيم برنامه‌اي را در Firewall مجاز اعلام كنيم از اين گزينه استفاده مي‌كنيم. دراينجا دو روش براي افزودن برنامه‌ها وجود دارد كه در زير هر دو روش ذكرشده است.

  • روش اول Add by path: در اين روش به سادگي با كليك بر روي دكمه Add by path مي‌توانيد مسير برنامه مورد نظر خود را انتخاب كرده و آن را به ليست برنامه‌هاي مجاز اضافه كنيد.
  • روش دوم Add by md5: در اين روش براي اضافه كردن هر برنامه‌اي شما نياز به Md5 Chechsum  آن برنامه خواهيد داشت. توجه كنيد كه ويرايش‌هاي مختلف يك برنامه هم كدهاي مجزايي نسبت به هم دارند. ابتدا براي بدست آوردن كدmd5 برنامه‌اي كه توسط فايروال آنتي ويروس آويرا Block گشته در SMC Frontend به قسمت Events برويد و پس از پيدا كردن  Event‌مورد نظر روي آن كليك كنيد تا پنجره جزئيات آن همانند شكل زير باز شود.

 

avira firewall rule md5

 

در انتهاي فيلد Message كدmd5 اين برنامه ذكر شده اين كد را كپي كنيد  و نام برنامه و پسوند آن را به خاطر بسپاريد(در مثال بالا برنامه مورد نظر mmc.exe مي‌باشد) و سپس روي Security Environment كليك راست كرده و گزينه Configuration و سپس محصول مورد نظر خود را انتخاب ,  و در نهايت Configure را انتخاب كنيد. با بازشدن پنجره تنظيمات به قسمت Firewall و سپس روي Applications List كليك كنيد و بعد از پنجره سمت راست آن بر روي Add by md5 كليك كنيد تا پنجره زير نمايش داده شود.

 

avira firewall rule md5

 

همانگونه كه در شكل زير مي‌بينيد، با انجام اين كار mmc.exe به ليست برنامه‌هاي مجاز شما در سيستم اضافه‌شده است.

 

application list firewall

Trusted vendors:

شما در اين قسمت قادر خواهيد بود كه شركت‌هاي سازنده نرم‌افزارهاي معتبر دنيا را به فايروال اضافه كنيد تا فايروال اين نرم‌افزارها را به عنوان نرم‌افزارهاي امن بشناسد، همانند Microsoft,NVIDIA و غيره. براي انجام اين كار بر روي دكمه Add كليك كنيد تا پنجره  مرورگر باز شود، با انتخاب نرم‌افزار مورد نظر خود فايروال شركت سازنده اين نرم‌افزار را شناسايي و در صورت نبود اين شركت در ليست، آن را به ليست Trusted Vendors اضافه مي‌كند.

 

شرکت انگیزه نگار خاوران تمامی مصوبات کمیسیون 90 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی را قبول می دارد و نسبت به آن متعهد می باشد