تبلیغات

تنظيمات SMC جهت ارائه سرويس به چند رنج IP (چند VLAN مختلف)

الف) تغيير ium.conf

ابتدا در مسیر زیر وارد شوید

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Avira\Avira Internet Update Manager

 

و سپس فایل ium.conf را با استفاده از برنامه Notepad جهت ویرایش کردن محتویات باز نمایید. (استفاده از NotePad++ كه نرم افزاري پيشرفته و متن باز است، اكيدا توصيه مي‌شود)

<ip value="0.0.0.0"/>

در قسمت IP Value به صورت پیش فرض آدرس IP یی که به هنگام نصب SMC معرفی کرده اید قرار دارد ، که باید آن را به 0.0.0.0 تغییر دهید و سپس تنظیمات را ذخیره نمایید.

همچنين http_server_ip value را نيز به 0.0.0.0 تغيير دهيد

 

<http_server_ip value="0.0.0.0"/>

 

ب) تغيير smc.conf

حال وارد مسیر زیر شوید

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Avira\Avira Security Management Center Server

 

فایل smc.conf را ويرايش كرده، در قسمت IP Value همانند مورد بالا آدرس IP را به 0.0.0.0  تغییر دهید.

<ip value="0.0.0.0"/>

 

 

Avira SMC Multirange- VLAN

حال در قسمت Services ویندوز وارد شده و سرویس های زیر را Restart نمایید.( روي سرويس مربوطه كليك راست، سپس All Tasks و در نهايت Restart)

Avira Internet Update Manager

Avira Security Management Center Server

 

بعد از اعمال تغییرات فوق، SMC به تمامي IP ها سرويس ارايه خواهد داد.

نكته: به منظور جدا کردن کامپیوترهایی که در Subnet های مختلف شبکه هستند، می‌توان از IP Filter استفاده كرد. جهت انجام آن، وارد Frontend شده، و در Security Environment چند تا گروه ايجاد كنيد (كلیک راست كرده، سپس از منوی New زیر منوی Group ).

روي گروه مربوطه كلیک راست کرده و سپس گزینه IP Address Filters را انتخاب نمایید ، در این قسمت باید محدوده IP مربوط به کامپیوترهای مورد نظر را مشخص نمایید.

سپس بر روی Group کلیک راست نمایید و وارد مسیر

ConfigurationAvira Smc Agent Configure

شوید در کادر باز شده مطابق شکل زیر گزینه Communication را انتخاب نمایید و SMC Entities و Update مسیر آدرس IP را به آدرس موافق کامپیوترهای آن گروه تغییر داده و روی کلید Send Now کلیک نمایید.

توجه: هنگام نصب Agent به صورت دستی و یا از طریق بسته نصب اتوماتیک(KB-07)، باید IP یی را انتخاب نمایید که با کامپیوتر شما ارتباط داشته باشد.

 

نكته: جهت تست اينكه آيا SMC سرور روي IP خاص سرويس آپديت وب را ارايه مي كند يا نه،  در مرورگر اينترنت عبارت زير را همانند شكل زير وارد كنيد و بايد  پاسخي مانند شكل زير  دريافت كنيد (Avira Internet Update Manager is running)

Avira SMC IUM Test

 

شرکت انگیزه نگار خاوران تمامی مصوبات کمیسیون 90 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی را قبول می دارد و نسبت به آن متعهد می باشد