تبلیغات

نحوه برخورد با سیستم های مشکوک به ویروس

1- آنتی ویروس خود را به روز رسانی نمایید.
2- سیستم را به صورت کامل اسکن نمایید.مطابق این دستور
3- با توجه به این که اکثر ویروس ها با استفاده از Autorun و تكثير روي USB Disk خود را گسترش مي دهند، مي‌توان از اين خاصيت استفاده كرده و ويروس را به تله انداخت.
روش كار: يک فلش که ترجیحا فرمت شده و تمیز باشد را به سیستم آلوده متصل نمایید تا فایلهای ویروس در آن کپی شوند (در صورت لزوم چند فایل معمولي را به داخل فلش کپی نمایید تا این اتفاق بیفتد.)
4- در قسمت Tools > Folder Option وارد شوید. در سربرگ View گزینه Show Hidden Files, Folder, Or Drive را فعال نمایید و همچنین گزینه Hide Empty Drive In The Computer Folder و Hide Extensions For Known File Types را غیر فعال نمایید. مطابق شكل زير:

show hidden file folder windows

 

5- فایلهایی که روی فلش و به صورت خودسر کپی شدهاند، ويروس هستند. آنها را از طريق لينك زير به آويرا ارسال كنيد تا شناسايي شوند. آويرا در كمتر از يك ساعت نمونههاي ناشناخته را شناسايي مي‌كند.

 

http://analysis.avira.com/samples

 

6- در صورتی که از این طریق به نتایج مطلوب دست نیافتید، فایل Support Collector را به همراه توضیحات کامل و به همراه اسكرينشاتهاي مشكلات از طريق ايميل به آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید. مطابق KB-011)
7- آخرین نسخه نرم افزار را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید:

http://dlpro.antivir.com/package/suppcoll/win32/en/support_collector_en.exe

 

شرکت انگیزه نگار خاوران تمامی مصوبات کمیسیون 90 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی را قبول می دارد و نسبت به آن متعهد می باشد